Print Friendly, PDF & Email

Audyt podatkowy jest usługą, która weryfikuje prowadzenie ewidencji podatkowej zgodnie z prawem, rozlicza i deklaruje podatki. Głównym celem audytu jest sprawdzenie legalności i prawidłowości w rozliczeniach podatnika oraz zaproponowanie zmian i praktycznych zaleceń, które umożliwią uniknięcie błędów w przyszłości.

Audyt podatkowy przeprowadzony przez specjalistów z Grupy Doradczo-Księgowej Poncyljusz i Radź obejmuje analizę całej dokumentacji źródłowej.

W naszej ofercie zawarte są:

  • wstępny audyt podatkowy – określenie obszaru ryzyka podatkowego firmy,
  • szczegółowy audyt podatkowy – tylko wybrany podatek lub obszar działalności firmy,
  • kompleksowy audyt podatkowy – całość rozliczeń podatkowych firmy,
  • kontraktowy audyt podatkowy – systematyczny przegląd operacji gospodarczych i zawieranych przez firmę umów.

Szczególnej analizie podlega poprawność rozliczeń z tytułu podatku od towarów i usług (VAT), podatków dochodowych oraz podatku od czynności cywilnoprawnych. Audyt tego rodzaju podatków obejmuje analizę m.in. takich dokumentów, jak: faktury, umowy handlowe, księgi podatkowe oraz weryfikację wewnętrznych procedur.

Działania prowadzone przez nas przynoszą firmom wiele korzyści. Zlecenie naszym specjalistom prowadzenia audytu podatkowego to gwarancja prawidłowych rozliczeń podatkowych i pewność, że nie grozi Państwu żadne ryzyko. Nasi księgowi wskażą ewentualne zagrożenia, zarekomendują dobre rozwiązania, pokażą możliwości zaoszczędzenia i wyznaczą kierunek, w którym warto prowadzić politykę podatkową. Tak, by wyeliminować wszelkie błędy i pomyłki oraz uniknąć odpowiedzialności karnej (skarbowej).

Naszym Klientom zapewniamy stały dostęp do wyników prac, czy stosownych raportów. Wspólnie omawiamy wszelkie problemy i wątpliwości. Niezależnie od wybranej formy audytu przewidujemy także stałą współpracę poaudytową, która umożliwi Państwu konsultację z naszymi specjalistami.

Skontaktuj się z nami

Adresal. Wojska Polskiego 8, 70-471 Szczecin

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek7.00 – 16.00
Sobota/NiedzielaNieczynne